Zateplení fasády

Vše o zateplení bytového domu…

Zateplení domu, tedy jeho fasády, je v celkové investici dost zásadní položkou a její návratnost v přepočtu na uspořenou energii je často velmi dlouhá.

První co bychom měli řešit, jsou výplně otvorů, tedy okna a dveře ve fasádě. Pokud vyměníme stará či starší okna za nové, která splňují požadavky současně platných norem, dostaneme, za rozumné peníze výraznou úsporu energie a zároveň si polepšíme i akusticky, neboť již nebudeme slyšet vše, co se venku „šustne“.

Dalším, velmi často opomíjeným, místem úniku energií je střecha. I zde investované peníze v podobě nově zaizolované ploché střechy, kterou mimo jiné s největší pravděpodobností musíte minimálně znovu izolovat proti vodě, se vrátí v podobě výrazné úspory.

Toto zateplení platí samozřejmě i pro ostatní typy střech, ať již z vnitřní či vnější strany, vždy vhodné k danému typu konstrukce.

Pokud provedeme tato opatření, máme k úspoře energií velmi slušně našlápnuto, za smysluplně investovaný peníz.

Až v tuto chvíli je aktuální úvaha o zateplení zbývajících částí domu, tedy fasády, případně základů či stropů nad nevytápěným sklepem atd. Tady je potřeba dobře spočítat případnou úsporu energií a náklady na provedení. Tedy získání této úspory, kde bychom měli dojít k rovnici, že 1 koruna vložená do úspory by nám tuto 1 korunu postupně vrátit a to v horizontu nejdéle do 20-ti let. Jinak jsme svoje peníze investovali zbytečně.

Po dvaceti letech bude dům potřebovat provádět obnovu a údržbu a tyto peníze budou znovu vynakládány na straně investic a nebude prostor pro jejich vracení na straně úspor, pokud prvotní investice do rekonstrukce bytového domu nebude již splacena.

Není od věci ani to, že každý dům nám určitým způsobem „dýchá“ a má své vnitřní klima. Jeho nešetrné zateplení pak může způsobit velmi vážné problémy s přirozenou životaschopností domu, tedy vznikem plísní a podobně.

Přejít zpět na stránku o rekonstrukcích bytových domů.

Přeji hodně štěstí, Jan Mittag
Máte dotaz? Chystáte rekonstrukci? Napište nám

 

Dobrý den, navštívili jste stránky společnosti MTG stavby, spol. s r.o.

V současné době je vlastní stavební činnost utlumena a realizujeme pouze činnost technického dozoru stavby a investora.

Tyto stránky jsou udržovány za účelem zachování historie společnosti a prokázání odbornosti v daném oboru.

Děkuji za pochopení a přeji pěkný den, Jan Mittag

 

Chci přejít na aktuální informace