Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/www/mtgstavby.cz/www/mtgstavby.cz/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/www/mtgstavby.cz/www/mtgstavby.cz/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/www/mtgstavby.cz/www/mtgstavby.cz/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
MTG Stavby | Rekonstrukce bytového domu a legislativa
 

Rekonstrukce bytových domů a legislativa

Jaká povolení potřebuji…

Pokud se podíváme na otázku legislativní, lze obecně říci, že pro rekonstrukci bytového domu jako takové, není potřeba vyřizovat žádné stavební povolení a většinou ani ohlášení stavby.

To se částečně odvíjí od pohledu konkrétního stavebního úřadu, který může být v jednotlivých příslušných obcích, či městských částech různý. Bavíme se o situaci, kdy měníme takzvaně dožité konstrukce za nové.

Tedy neměníme vzhled domu co do rozměru vnějších konstrukcí a tvaru a rozměrů oken, ani nezasahujeme do nosných částí bytového domu. V takovém případě nás zajímá pouze to, zda dům není památkově chráněn, či zda se nenachází v památkovém pásmu.

Rekonstrukce bytových domů, tak jak Vám ji tady popisuji je stejná pro všechny domy od přelomu 19. a 20. století až do doby nedávno minulé. Bez ohledu na stavební konstrukci, způsob zastřešení, či celkovou velikost domu.

Rozdíly v těchto věcech mohou mít vliv pouze na poskytování případných dotací, finančních pobídek či příspěvků z městských a obecní pokladen v případě privatizací. To jsou ale již věci velmi individuální, podléhající mnoha různým faktorům a měnícími se s dobou. K tomuto je potřeba přihlížet vždy až při konkrétním řešení v konkrétním čase.

Přejít zpět na stránku o rekonstrukcích bytových domů.

Přeji hodně štěstí, Jan Mittag
Máte dotaz? Chystáte rekonstrukci? Napište nám