Rodinné domy na klíč

Stavba rodinného domu „na klíč“

Naše stavební společnost se mimo jinou svoji činnost věnuje i realizaci novostaveb, v tomto případě však budeme mluvit o tzv. stavbě rodinného domu „na klíč“.  Co to je stavba „na klíč“ a jaký je její rozsah? Pokud se rozhodujete pro stavbu nového rodinného domu, máte v zásadě na výběr tři možné varianty:

zadat stavbu domu jako kompletní zakázku jedné stavební společnosti a nechat si dům postavit tzv. „na klíč“

pustit se do stavby sám, svépomocí a vše si zajišťovat a řídit sám

nechat si postavit od odborné stavební společnosti hrubou stavbu a její dokončení si zajistit sám

O každé ze tří zmíněných variant již byla popsána spousta stran a lze k tomu přidat i spoustu pozitivních či negativních názorů a zkušeností. Tentokrát se podíváme na variantu číslo 1.

Stavba rodinného domu na klíč, zjednodušeně znamená, že Vy si řeknete svoji představu co do výsledku a finančního objemu a někdo jiný pro Vás vše potřebné vyřídí od projektu, přes vyřízení potřebných povolení na úřadech a dotčených orgánech, následnou realizaci až do úplného dokončení, včetně případné kolaudace. Obrovskou výhodu u tohoto řešení je, že máte po celou dobu jednoho partnera, jasně dané termíny i cenu díla a hlavně neinvestujete do stavby svůj volný čas a v mnoha případech i zdraví.

Důležité je, abyste si při tomto řešení vzali k sobě stavebního odborníka, tzv. stavební dozor. Tento odborník by pak za Vás měl umět řešet technické věci, dohlížet na správné provádění stavby a kontrolovat finanční plnění.

Realizační část pak můžete rozdělit samostatně na projektanta a následně realizační – stavební firmu. Na klíč se dá samozřejmě realizovat jak novostavba, tak rekonstrukce domu.

Závěrem bych Vám rád sdělil, že výše uvedený text píši na základě vlastních dlouholetých zkušeností s realizacemi rodinných domů na klíč. Se všemi výše uvedenými věcmi jsem společně se svojí firmou připraven Vám pomoci a poskytnout ten nejlepší servis pro Vaši spokojenost. Budu rád, když se s Vašimi dotazy a problémy obrátíte na naši společnost.

Přeji hodně štěstí, Jan Mittag
Máte dotaz? Zvažujete stavbu rodinného domku? Napište nám

 

Dobrý den, navštívili jste stránky společnosti MTG stavby, spol. s r.o.

V současné době je vlastní stavební činnost utlumena a realizujeme pouze činnost technického dozoru stavby a investora.

Tyto stránky jsou udržovány za účelem zachování historie společnosti a prokázání odbornosti v daném oboru.

Děkuji za pochopení a přeji pěkný den, Jan Mittag

 

Chci přejít na aktuální informace